ESKİŞEHİR GEZİLECEK YERLER

Atlıhan El Sanatları Çarşısı:Atlıhan, eskiden han olarak kullanılsa da yakın dönemde yapılan başarılı restorasyonların ardından günümüzde el sanatları olarak hizmet veriyor.

Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi:Sahip olduğu farklı formatı ile ziyaret etmeyi düşünebileceğiniz müzelerden bir tanesidir.
Kentpark:Kenarından Porsuk Çayı geçen parkın Türkiye çapında ünlü olmasının nedeni ise içerisinde Türkiye’nin ilk yapay plajının yer almasıdır.
Eti Arkeoloji Müzesi:1945 yılına dayana tarihi ile arkeoloji müzesi bölgenin en önemli müzelerindendir.
Şelale Park:Çocuk ziyaretçilerin de keyifli vakit geçirebilecekleri çeşitli bölümlerin yer aldığı parka toplu taşıma ile ulaşmak biraz zahmetli olsa da parkın sahip olduğu manzara her şeye değebilmektedir.
Taşbaşı Çarşısı:Şehrin tam merkezinde yer alan bu çarşıda yer alan dükkanlar klasik Anadolu çarşıları tarzında en fazla iki katlı yapılardan oluşuyor.
İki Eylül Caddesi:İki önemli tramvay hattının kesişim noktası olan bu caddede restoranlar, çok katlı mağazalar ve çeşitli dükkanlar yer alıyor.
Esminyatürk Türk Dünyası Şaheserleri:Türk Dünyası Vakfı tarafından açılan parkta önemli Türk Dünyası’nda öneme sahip 32 adet eserin minyatürleri sergileniyor.
Haller Gençlik Merkezi
Doktorlar Caddesi
Türk Dünyası Bilim Kültür Sanat Merkezi
Alaaddin Camii
Tarihi Odunpazarı Bölgesi
Odunpazarı Evleri
Kurşunlu Camii ve Külliyesi
Eskişehir Hayvanat Bahçesi & ETİ Sualti Dünyası
Çağdaş Cam Sanatları Müzesi
Devrim Otomobili

Son Güncelleme : 3.05.2018 15:07:35

1 2 3 4 5--- 59 60 61 Sonraki