ÖZEL GÜN VE ETKİNLİKLER

İzzet Baysal Şükran Günleri: Bolu Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi iş birliği ile, çeşitli sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla, her yıl mayıs ayının 2. haftasında düzenlenen ve bir hafta devam eden günlerdir. Boluluların "Bolu`nun Babası" lütfuna mazhar olmuş Merhum İzzet Baysal, bu günlerde düzenlenen çeşitli sanatsal ve kültürel etkinliklerle anılır.

Aşçılık ve Turizm Festivali: Bolu`nun Mengen ilçesinde, her yıl haziran ayında düzenlenmektedir. Türkiye`de tek aşçılık okulunun bulunduğu yer olan Mengen`de düzenlenen festivalde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Köroğlu Yayla Şenlikleri: Dörtdivan`a bağlı Köroğlu Yaylası`nda her yıl temmuz ayı içinde düzenlenmekte; halk oyunları gösterileri, yarışmalar, güreş müsabakaları, konserler gibi çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.

Atatürk`ün Bolu`ya Gelişi: Atatürk`ün Bolu`ya geliş tarihi olan 17 Temmuz 1934 yılından beri her yıl aynı gün düzenlenmektedir. Atatürk`ün Bolu`ya gelişi, çeşitli sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklerle kutlanmaktadır.

Son Güncelleme : 22.03.2018 11:04:04

1 2 3 4 5--- 59 60 61 Sonraki