BİLECİK ‘TE GEZİLECEK YERLER

Kömürsu Yaylası: 90 hektar alana sahip yayla da yükseklik 1.700 metredir.

Çiçekli Yayla: Endemik bitkisi “Çimtien” in kapladığı kekik kokulu çiçekli yayla üçtepeler mevkiinde yükseklik 1.906 metredir.

Pelitözü Göleti: İl merkezine 7 km. Uzaklıkta, etrafı çam ağaçlarıyla kaplı gölet; ulaşım kolaylığı ve geniş bir alana sahip olması nedeniyle özellikle haftasonlarında büyük rağbet görmektedir.

Küçükelmalı Gölet Çevresi: İçinde tenis kortu, oyun sahaları ve masa, bank, ocak, tuvalet, çocuk parkı bulunan gençlik ve izci kampları için fazlasıyla el verişlidir. Bu göletin çevresinin rakımı 950 metre olup, doğa sporları ve Kültür Park niteliğindedir.

Yukarı Çaylı Şelalesi: Yenipazar İlçesi, Yukarı Çaylı Köyündeki şelalenin suyunun düşüş yüksekliği ve çevresi ilgi çekicidir.

Atatürk Köşkü: Orman dokusu içinde güzel bir sivil mimari örneği olan köşkün ve çevresinin güzellikleri hayranlık uyandırır.

Şeyh Edebali Türbesi: Osman Gazi’nin kayın babası ve aynı zamanda hocası olan Şeyh Edebali; hadis, tefsir ve İslam hukukunda uzmanlaşmış bir Ahi şeyhidir. Osmanlının kuruluş dönemlerinde yaşmış olan Şeyh Edebali Kırşehir doğumludur. İlk eğitimine doğduğu yerde başlamış ve Şam’da eğitimine devam etmiştir. Şeyh Edebali Türbesi çok mütevazı bir mimari yapıya sahip. Kızı ve eşinin sandukaları da türbenin içinde.

Söğüt Çaltı Kaplıcası: Söğüt ilçesi Çaltı beldesinde bulunan kaplıcanın suyu 30 km. Uzaklıktaki bir kaynaktan gelmektedir. Banyo ve içme şeklinde yararlanılan kaplıca; deri hastalıkları, mide rahatsızlıkları, romatizma hastalıklar, nevrit, polinevrit ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir.

Son Güncelleme : 14.03.2018 13:15:11

1 2 3 4 5--- 59 60 61 Sonraki