KISA BODRUM BALIK MACERAMIZ

Günlerden yaz mevsimiydi İran uyruklu arkadaşımla zaman zaman ortak iş projeleri için istişare amaçlı bir araya gelerek kafamızdaki işlerle ilgili fikirlerimiz ortaya koyup fikri projenin şekillenip uygulanabilmesinin yollarını konuşuyor idik. Bu arada havada çok güzel bir yaz günü idi. O anda Muğla gümüşlük koyunda arkadaşımın arkadaşı vardı. Gümüşlük koy limanında Teknesi olan Taner abiyi aradı hemen gece gelsek yarın sabah balık tutmaya çıkabilir miyiz diye okey leştiler.. bir anda göz göze geldik, gidermeyiz dedik ve gitmeye karar verdik hemen Bodrum hava limanına Uçak biletlerimiz aldık. Ve balık tutmam için Kamış ve diğer malzemelerimizi, kıyafetlerimizi almak üzere akşam saat 21,00 da görüşmek üzere anlaştık. Ve ayrıldık.

Benim işim promosyon ve Tekstil ürünleri olduğu için yağmurluk ta işimizin bir parçası olduğundan ve bu ürünler satış portföyümüzde olduğu için hemen birkaç adet yağmurluk, Havlu Elbezi vs bize lazım olur düşüncesi ile bunları da çantama ilave ettim. Evde Hanımla vedalaşıp buluşma saatimize az kalmıştı Sabiha gökçen Havalimanına aracımla Hareket ettim ve is park otoparkına aracımı park ettim. Ve ring araçları ile hava limanına geldim. Arkadaşımda benden 5 dakika sonra alan gelmişti o Avrupa yakası Bakırköy de oturuyordu fakat metro oldukça iyi ve hızlı bir ulaşım aracı oldu hayatımızda hemen gelmişti zorlanmadan. Saat 22,30 daki uçağımızı beklemeye başladık. Bırcafe de oturup sohbet ederek. Vakit gelmişti bizde uçağa geçerek biniş yaptık. Bodrum hava limanında indik ve hemen bir ticari taksi ile kalacağımız pansiyona geçtik pansiyon sahibi daha önceden tanıdığımız bir abimizdi hemen bize güzel bir oda ayırmış ve bekliyordu.

Sabah erken saatlerde kalkacağımız için hemen erkende yattık saatlerimizi sabah 4,30 a kurduk.

Telefon zillerimiz çalmış ve sabah saat 4,30 olmuştu hemen kalkarak giyinip hazır hale geldik ve 5 dakikalık yürüme ile limana ulaşmak için hareket ettik yol üzerinde şahane odun simidi yapan fırından simitlerimizi aldık. Ve limana doğru yöneldik. Taner abi akşamdan eve gitmemiş limanda teknede kalmış ve bütün hazcılıklar tamamdır. Arkadaşlar dedi ve motor çalıştırarak TAM YOL ileri komutu ile yola çıktık. Taner abi meteoroloji tahminlerini almış ve aynen hava çok güzel açık ve çok az rüzgarlı idi yaklaşık 40 dakika bir yolculuk sonrası balık tutma alanımıza geldik etrafımız Levrek ve Çipura çiftlikleri ile dolu bir alan idi. Hemen zaman kaybetmeden

Kamışlarımızı hazır edip yemlerimizi takıp attık ucunda 2 adet iğne ve yem oluyor idi. 40 metre derinlik ve daha dakika 1 gol bir hesabı benim oltama balık takılmıştı. İşte işin en can alıcı yeri burası müthiş bir duygu ve yaklaşık 750-800 gram ağırlığında bir çipura gelmişti. Taner abim fırsatı kaçırmadan hemen bizim heyecan ve sevinç çığlıklarımızı çekim yaparak facebook ta paylaşmaya başladı oda müşterilerini heyecana sürükleyip ücreti karşılığı özel olarak sefer yapan ve para kazanan bir adam. Neyse akşama kadar yaklaşık 30-35 adet çipura ve levrek ağırlıklı balık tutup dönmeye karar vermiştik bu arada açık denizde olmak inanılmaz keyifli ve huzur veren iyotlu rüzgarlı havası insanın ciğerlerine acayip rahatlık veriyordu. Yaklaşık 25 dakika yol aldıktan sonra kıyıya yakın bir alanda bir adanın kıyısıda mola verdik. Mola verdiğimiz alam oldukça güzel yaklaşık 2 metre derinlikte havuz gibi berrak ve tertemiz bir yerdi yüzmeye başladık bu arada Balıkçı Taner abi tuttuğumuz balıklarda bize 4-5 adet temizleyip pişirmeye başlamıştı bile. Balıklar pişti ve biz geç öğle yemeğimizi keyifle lezzetle yedik ve limana doğru hareket ettik. Limanda indik balıkları poşetlere doldurduk ve pansiyona hareket ettik . Balıklarda bir miktarını pansiyoncu abime verdik ve bir miktarında İstanbul’a getirmek için paket ettik ve bira dinlendikten sonra akşam uçağımız için hava limanına yola çıktık. Ve İstanbul’a döndük herkes aracına binerek evlerinin yolunu tuttu.

Sonuç olarak çok kısa sürede karar verip harekete geçtiğimiz 1,5 günlük keyif dolu bodrum balık maceramız böylece bitmiş oldu

Son Güncelleme : 2.03.2018 17:21:33

1 2 3 4 5--- 59 60 61 Sonraki