PROMOSYON ÜRÜNLERİN ÖNEMİ

Bir ürünün promosyon ürünler içine girebilmesi için ürünün reklam amacıyla, ücretsiz bir şekilde dağıtılması gerekir. Günlük hayatta en çok kullandığımız ürünler, promosyon ürünü olarak karşımıza çıkıyor çünkü amaç, tanıtım yapmak. Firmalar genellikle promosyon yapmanın mantığı pazarlama departmanlarının işini kolaylaştırmak üzere yapılan firma pazarlama tekniğinin mevsimsel olarak ürün çeşidi belirledikleri malzemelerin üzerine şirket logosu yada ürünün markalaşmasına yardımcı olması tekniğidir.
Örnek vermek gerekirse ilkbaharda yağmurluk, şemsiye, şapka vb. gibi bir takım ürünler kullanılırken kış aylarında Termoslar, polar battaniyeler, yılbaşı için yapılan takvimler, ajandalar, saatler, kalemler kullanılırken yazın ise ürün yelpazesine yazlık promosyon ürünü olarak çantalar, oyuncaklar, toplar vb. bir çok malzeme kullanılır.
Birde mevsim kısıtlaması olmayan promosyon malzemeleri vardır bunları şöyle örneklemek mümkündür, bardak altlıkları, kalemler, anahtarlıklar, çakmaklar, oto kokuları, Rozetler, kırtasiye ürünleri kullanılmaktadır.
Peki, bu devirde kim kime neden bedavaya bir şeyler versin?
Promosyonürünleri markanın tanınmasını sağlar.Bir markanın giderleri arasında en çok reklam maliyeti vardır.Reklam çalışmaları başarılı olduğu gibi zaman zaman başarısız da olabilmektedir. Bu reklam yayınlarının başarılı olabilmeleri için ciddi reklam bütçeleri gerekmektedir.Başarı göreceli bir kavramdır ve istenilen hedef kitleye ulaşılabilmesi için iyi planlanıp doğru hareket etmek gerekmektedir. Promosyon ürünleri geçmişten günümüze artan talepleplerden dolayı artmaktadır.Bir başka promosyon faaliyetleri puanlama yada toplamaya dönük yapılanlardır. Yani gazetelerin kupon toplayanlara sağladıkları kitaplar sözlükler gibi. Bir başka şekil olarak yapılan promosyon ürünlerin paket halinde satın alındığında bardak hediye etmeleri gibi sayılabilir.

Son Güncelleme : 21.11.2017 10:20:46

1 2 3 4 5--- 59 60 61 Sonraki