DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ VE YAŞLILAR HAFTASI

Tüm canlılar için yaşamın sonsuz olması asla mümkün değildir. Kimi canlıların hayatı uzun kimisininki de kısa olabilir. Hayvanlar ve bitkiler arasında uzun bir ömüre sahip canlılar olmasına rağmen 40 günlük ömrü olan kelebek gibi göz açıp kapatana kadar hayata sahip olan canlılar da vardır. Mesele uzun bir hayatın olması değil tabikide. Mesele içini dolu dolu yaşanmış bir hayat olması.

İnsanlık tarihi boyunca ölümsüzlük hep aranmış ama asla bulunamamıştır. İnsanlık için hep biraz daha fazla yaşamak hayatının tadını daha iyi çıkarmak için umut edilmiş, hayaller kurulmuştur. Sonunda da bu dünya hiç kimseye kalmamıştır.
İnsanlar çocukken zamanın nasıl hızlı, çabucak geçtiğini fark edemezler. Bu aslında güzel bir şey olmasına rağmen bir gün gelipte her insanın yaşlanıp, sınırlı hareketlere sahip çoğuda yardıma ihtiyaç duyan yaşlılıkla tanışacağını unutmamalıdır. Dediğim gibi her insan bir gün yaşlanacaktır. Yaşlanınca da gençlikteki gibi koşamayacak, oturamayacak ve yürüyemeyecektir. Yaşlılık kimsenin ama hiç kimsenin tercihi değildir. Bu yüzden her insan yaşlanacağından yaşlı insanlara saygı duyup yardım etmeliyiz.

Son Güncelleme : 6.02.2018 14:06:17

1 2 3 4 5--- 59 60 61 Sonraki