STAJ YAPMA ‘NIN FAYDALARI

Şayet hiç iş deneyiminiz yok ise mezun olduktan sonra iş olanağı sizin için gerçek bir problem olabilir. Bir işte deneyim sağlamak sizin iş olanağınızı açacaktır. Staj, mezun olduğunda güzel bir iş bulabilmek için iyi bir yol. Staj yapmak; üniversite talebelerine, yeni mezunlara ve meslek değişikliği yapmak isteyenler için iş deneyimi sunar. Çok az nicelikte veya ücretsiz işe aldıkları için firmalar da az ya da çok az iş deneyimi olan stajyerleri yeğlemektedirler.

Deneyim kazanıyorsunuz;

Şayet hangi alanda meslek yapacağına hâlen karar veremediyseniz, staj sizin için iyi bir vesile olabilir. Stajlar çoğunlukla kısa müddetlidir ve herhangi bir mecburiyeti yoktur. Staj; çalıştığınız bölümü sizi mutlu edip edemeyeceğini ölçmenizi sağlar.

Staj yaptığınız şirkette işe girme fırsatınız olabilir;

Birçok firma stajyerleri potansiyel çalışan olarak görmektedirler ve staj zamanı bittiğinde tam zamanlı olarak işlerini sürdürmelerini isterler. Uzun bir iş mülakatında da olduğu gibi staj yaparken de nasıl elverişli ve kabiliyetli bir namzet olduğunu şirkete göstermeniz gerekmektedir. Eğer şirkette kendinizi gösterirseniz, tercih edilen bir çalışan olursunuz.

Öğrendiklerinizi pratiğe dökmeniz;

Bölümünüz ne olursa olsun staj size okulda öğrendiklerini uygulamaya dökme olanağı sağlamaktadır. Kuramda öğrendiklerinizi güçlendirirken başka bir açıdan ise iş dünyasının kendi başına bir okul olduğunun farkına varacaksınız.

Son Güncelleme : 30.01.2018 15:33:46

1 2 3 4 5--- 59 60 61 Sonraki