15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

Değerli arkadaşlar,değerli büyüklerim,siz sevgili öğrenci kardeşlerim

Vatanı Vatan Yapan Bayrağının Üzerindeki Kandır.

Atalarımız Bu vatan için asırlardır büyük mücadeler etmişbuda yetmemiş bizi kendi içimizden yıkmaya kalkmışlardır.

Bu Vatan toprağı için Atalarımız Canlarını verdi Bizlerde onların Torunlarıyız Bizde Canımızı seve seve veririz

Bu topraklar kolay kazanılmadı.

Bu vatanın kazanılması için Çanakkale’de 250 000 şehidimiz yatmaktadır.

Hangi ulus askerine sorsalar bırakıp kazmazdı ( Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Ben Size Savaşmayı Değil Ölmeyi Emrediyorum Komutundan Sonra ) Vatanımızı düşman işgalinden kurtardık. Yeni bir devlet kurduk. Halkın olan, Cumhuriyetle yönetilen, herkesin eşit olduğu, herkesin devlet hizmetlerinden eşit faydalandığı bir devlet kurduk.

Kültürel, siyasal ve etnik farklılıklarımız olabilirdi. Amavatan sevgisi, millet sevgisi, bayrak sevgisi, ezan sevgisi, demokrasi, özgürlük, eşitlik ortak paydamızdı.Binlerce yıldır beraber yaşıyorduk, bundan sonra da beraber yaşayacaktık.
Acı tatlı günlerimiz olmuştu, sıkıntıları birlikte göğüslemiş, sevinçleri birlikte yaşamış, acıları birlikte paylaşmıştık.

Vatanımız kutsaldı, bayrağımız, ezanımız kutsaldı. Bunları kanımız ve canımız pahasına korumamızöğretilmişti. Vatanımızı, bayrağımızı, ezanımızı canımız pahasına da olsa korumalıydık. Bunu Çanakkale’de, Sakarya’da, Kıbrıs Harekatında göstermiştik ve gerektiğinde yeniden gösterirdik. Çünküvatan sevgisi imanımızın bir parçasıydı, biz ölürsek şehit, kalırsak gazi olurduk. Ama asla ölmezdik. Çünkü şehitler ölmezdi.

Hepinizin bildiği gibi15 Temmuz 2016tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk milletinin milli iradesine karşı bir darbe girişimi düzenlendi. Bu haindarbe teşebbüsüTürkiye Cumhuriyetinin geleceğini dış güçlerin eline teslim etmeyi, Türkiye Cumhuriyetini sömürgeci Batılı devletlerin işgaline zemin hazırlayacak bir kaos ortamına sürüklemeyi amaçlıyordu.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamını, Meclisini, İstihbarat teşkilatını, Emniyet ve Silahlı Kuvvetlerini, Başbakanlık makamını teslim almayı amaçlayan ve bunun için devlet kurumlarını ve milleti bombalamaktan çekinmeyen bir yapı ile karşı karşıya kaldık.

Bu hain darbe teşebbüsü sadece devlete değil, bizim irademize de yapılmıştı. Bu darbe girişimibizim temel hak ve özgürlüklerimizi ve bizi biz yapan değerleri elimizden almayı amaçlayanbir girişimdi.Bayrağımıza, ezanımıza, devlet kurumlarımıza, devlet büyüklerimize, hak ve özgürlüklerimize kasteden bu alçak girişim, milletimizin kahramanca savunması ile püskürtüldü. Milletimiz hem devletini, hem de demokrasisini korumayı bir görev bildi. Canı pahasına darbecilerin silahlarına engel olarak devletini, iradesini ve demokrasisini kurtardı.

Hepimiz şunu iyi bilmeliyiz.Bu vatan hepimizin. Vatanımızı seviyorsak , milletimizi seviyorsak işimizi iyi yapacağız.Öğrenci isek öğrenciliğimizi, öğretmen isek öğretmenliğimizi, memur isek memurluğumuzu, esnaf isek esnaflığımızı, çiftçi isek çiftçiliğimizi iyi yapacağız. Vatanımıza, devletimize, demokrasimize her şart ve durumda sahip çıkacağız.

Son Güncelleme : 30.11.2017 23:06:47

1 2 3 4 5--- 59 60 61 Sonraki