KARTAL BELEDİYE

Kartal ilçesinin sosyo-kültürel yapısı çok değişiklik gösterir. Bunda iç göçün ve buna bağlı sayılan, artan nüfusun etkisi fazladır.

Kartal`da olan kültürel fazlalığın fırsata çevirmek, zengin birer kültürel hava oluşturmak önemlidir. Bu sayede, mevcut kültür ortamların değerlendirilmesi, yeni kültür merkezleri yapılaştırmıştır, mevcut yerdeki faaliyetlerin fazlalaştırmak arttırılması, talebin sağlanması ve Kartallıların aidiyet ve bilinç zekasını yükseltilmesi belediyemizin temel stratejileri arasında yer bulmaktadır.
Kartal Belediyesi ulusal ve uluslararası sosyo-kültürel aktivitelerde yer almakta, bu aktivitelerde ilçemize taşıyarak Kartal`ı ve Kartallıları değişik platformlarda birleşmekteyiz. Kartal halkının sosyo-kültürel ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek amacıyla düzenlenen ve yıl boyunca periyodik olarak devam eden kültürel, sanatsal, eğitsel ve sportif etkinlikler aracılığıyla Kartal metro pollerle kalabilecek bir standarda ulaştırılmaktadır.
Bu faaliyetler kapsamında her yaz düzenlenerek bağımlılık haline gelen "Kültür-Sanat Festivali" ile kültürel alanda seminer, söyleşi, panel, konferans, sempozyum gibi etkinlikler, sanatsal alanda; konser, sinema, tiyatro gösterileri ve özellikle çocuklara yönelik düzenlenen eğitici, öğretici yarışmalar sayesinde Kartal halkı Kartal`a yakışır bir yaz geçirmektedir.

Son Güncelleme : 9.01.2018 18:15:42

1 2 3 4 5--- 59 60 61 Sonraki