MOGAZ

1993 senesine kadar Mobil Oil T.A.Ş. ve Koç Topluluğu ortaklığı, Mobilgaz markası ve Mobil Petrol Gazları A.Ş. unvanı ile faaliyet gösteren mogaz, aynı yıl sermaye yapmak için tamamen Koç Topluluğu katılmış ve ticari faaliyetlerini Mogaz Petrol Gazları A.Ş. unvanı ile sürdürmeye devam etmektedir.

2003 yılı bitiminde Lipet Likit Petrol Gazı ve Yakıt Ticaret A.Ş.’nin Mogaz Petrol Gazları A.Ş. onlara katılması ile Mogaz, ticaretteki yerini daha da güçlendirmiştir.
Yurt çevresinde Mogaz ve Lipetgaz markaları ile tüpgaz, otogaz ve dökmegaz satış ve dağıtım faaliyetlerini sürdüren mogaz, aynı zamanda Türkiye’de abonelere direkt olarak tüplü LPG dağıtımının yapıldığı doğrudan satışı başlatan ve Standardize LPG üretip satan ilk şirket olmuştur.
2004 yılında kazancın artırılması hedefine ilerlemesi doğrultusunda üretim faaliyetlerinin tek olarak yürütülmesi ve Mogaz’a ait fabrikaların işletmesinin Aygaz’a devri ile başlayan ortaklık, son zamanlarda birimlerin ortak yönetime geçişi ile artarak genişlemiştir. 22 Ocak 2013 tarihinde tescil işlemleri tamamlanmış Mogaz ve Lipetgaz markalarıyla dağıtım yapan Mogaz Petrol Gazları A.Ş., Aygaz A.Ş. ile birleşmiştir. Bu tarihten itibaren tüpgaz ve otogaz bayileri Mogaz markası ile Aygaz çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Son Güncelleme : 9.01.2018 17:44:21

1 2 3 4 5--- 59 60 61 Sonraki