MÜHENDİS YELEKLERİ

Mühendis yelekleri başlıca iş yerinde bulunan kişinin can güvenliğini sağlamak için kullanılmaktadır. Bu yelekler şantiyeleri kontrol etmek için burada bulunan yöneticiler ve mühendisler tarafından kullanıldığı için bu adı almıştır. Bu bireyler diğer çalışanlar gibi şantiye ortamına girdiklerinde bu yeleği giymek zorundadır.

Çünkü bu alanda herhangi bir kazaya maruz kalabilirler. Onların can güvenliğinin sağlanması için de ikaz yeleği giymeleri zorunludur. İnşaat şirketleri veya çalışanları dışarıda çalışan devlet kurumları mühendis yeleği toptan şekilde satın alınmalıdır.

Çalışanların sayısınca bu ürünler toptan şekilde satın alındığı için hem tüm çalışanlar aynı tip kıyafeti giymiş olacaktır hem de toptan alındığı için fiyatları daha uyguna gelecektir. Mühendis yelekleri tasarım aşamasında oldukça ayrıntılı olarak tasarlanmaktadır.

Bu yelekleri giyecek kişiler iş ortamında yapılan işi denetleyen veya planlayan kişiler olduğu için mühendis yeleği olarak tasarlanan yeleklerde kalem, not defteri, telefon gibi araçların konulabileceği cepler yapılmaktadır.

Mühendis yeleği imalatıesnasında bütün özelliklere sahip olarak üretimi yapılmaktadır. Bu yeleklerde en çok kullanılan renkler turuncu ve sarı renklerdir. Bunun yanında tasarım sırasında bu kıyafetlerin rahat bir kullanıma sahip olması, kolay yıkanabilir olması, çabuk kuruması gibi özellikleri de göz önüne alınarak üretime geçilir.

Bu model yelekler sadece şantiye yöneticileri ve mühendisleri tarafından giyilmez aynı zamanda konserlerde, organizasyonlarda, güvenlikçilerde, motosiklet ve bisiklet sürücülerinde başta olmak üzere gece yolda bulunması gereken bireyler tarafından da kullanılmaktadır. Bu yelekler görünüş olarak diğer ikaz yeleklerine göre daha spor bir yapıya sahiptirler.Mühendis yeleklerinin arka kısmına ve ön kısımda şirketin veya kurumun logosu baskı yöntemiyle yerleştirilebilir.

Mühendis Yeleklerinin Kullanım Alanları

Önceliklemühendis yeleklerininde için de bulunduğu ikaz yelekleri çalışanlar için can güvenliği sağlamak için kullanılan ürünlerdir.Bu ürünleri trafik polislerinden acil servis görevlilerine, kurtarma ekiplerinden itfaiyecilere, özel güvenlik görevlilerinden şantiyelere çalışanlara kadar çoğu alanda insanlar kullanmaktadır.
İkaz yelekleridışarıdan bakıldığında çok fazla dikkat çektiği için bu çalışanların daha çabuk fark edilmeleri söz konusu olmaktadır. Böylece çalışma alanında bu bireylerin başına gelebilecek herhangi bir kaza önlenmiş olmaktadır.

Son Güncelleme : 11.12.2017 15:37:45

1 2 3 4 5--- 59 60 61 Sonraki