İZMİR ‘DE TURİZM

Teleferik Tesisleri: Balçova Adatepe’de ormanlık alan üzerine kurulu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Teleferik Tesislerinde kendin pişir kendin ye, çay bahçesi, market, kafe ve bar alanları ile hoşça vakit geçirilecek bir dinlenme alanıdır. Tesisler 3 Kasım 2007 tarihinde kapanmış ve 2015 yılında tekrar yenilenip hizmete açılmıştır.

Bostanlı Yasemin Restoran- Kafe: Yeniden düzenlenerek spor ve aktivite alanı olarak kullanıma sunulan Bostanlı Kıyı alanında yer alan Yasemin/Vitamin Kafe, her türlü organizasyonlar için uygun bir mekân özelliğini taşımakta ayrıca, pazar günleri 09.30 ile 12.30 saatleri arasında kahvaltı hizmeti verilmektedir.

Yassıcaada İşletmesi: Konak ve Karşıyaka’dan kalkan vapurlarla ulaşılan Yassıcaada ’da günübirlik deniz keyfi yaşarken, çeşitli yiyecek ve içecek alternatifleri sunmaktadır.

Turizm ve Seyahat: Özellikle Alsancak ve Çeşme ilçelerinde yoğunlaşan tur operatörleri, oteller ve araç kiralama firmaları bulunmaktadır.

Peterson Köşkü Kafeteryası: Bornova merkez çarşının bulunduğu caddedeki açık alan içinde restore edilen Peterson Köşkü bahçesinde hizmet vermektedir.

İtfaiye Restoran- Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi

Murat Köşkü: Bornova’nın Erzene muhitindedir. 125 yıllık bina (eski köşk) İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilmiştir ve şu an Ege Üniversitesi Gençlik Merkezi olarak hizmet etmektedir.

Doğal Yaşam Parkı: Başta İzmir halkının takdirini ve beğenisini kazanarak, Türkiye`nin modern yüzünü temsil etmek, dünyanın sayılı doğal yaşam parkları sıralamasında yerimizi üst noktalara taşımak, koruduğu değerler ile insanlara doğa sevgisini üst seviyede sunmak ve nesli tehlike altında olan canlıları korumak. Bunları hepsi Doğal Yaşam Parkı `nda bulunmakta. Kentsel gelişim süreci içerisinde, toplumun doğaya olan özlemini gidermek, doğal ve korunaklı ortamlar yaratmak, çevre bilincine ve tehlike altında olan ekolojik değerlere vurgu yaparak, İzmir halkının doğa ve hayvan sevgisini arttırmak, yaşanabilir bir kent ortamı yaratılmasına katkıda bulunmaktadır. Doğal Yaşam Parkı 30.11.2008 `de açılmıştır. İzmir Doğal Yaşam Parkı hafta içi ve hafta sonları 09:00- 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. İzmir Doğal Yaşam Parkı giriş ücretleri öğrenci (indirimli) 50 Kuruş, tam bilet ise 2,00 TL olarak belirlenmiştir.

Konak Gençlik Tiyatrosu: 14 Şubat 2009`da Euterpe Sanat`ın kurucuları Ulaş Tuzak ve Atilla Ertörer tarafından Konak Kent Konseyi Gençlik Meclisi çatısı altında kurulmuş olup etkisini tüm İzmir`de hissettirerek kısa süre içerisinde büyümüş, güçlenmiş ve 27 Mart 2011 itibarıyla Konak Kent Tiyatrosu ismiyle Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan ‘ın destekleriyle şu anki faaliyetlerini sürdürmektedir.

Son Güncelleme : 31.05.2018 16:39:17

1 2 3 4 5--- 59 60 61 Sonraki